A 6 város szövetsége
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A 6 város szövetsége

Történet a 6 város szövetségéről.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 2. fejezet

Go down 
SzerzőÜzenet
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 10:18 pm

A 6. városnak hatalmas falai voltak.Nagyobbak,mint bármelyik másik városé! Nameg nagyobb is volt,mint bármelyik másik város.Inkább úgy nézett ki,mint egy kisebb birodalom. És a színek! Micsoda színek! Kezdjük a falakkal. Az alapszín a márványfehér volt,de a vörös minden árnyalatát meg lehetett találni benne.A szinte szabályos kör alakján mindössze 8 kapu volt,amelyek a szélrózsa minden irányába néztek.A falakon belül -nagy meglepetésre- koromfekete színű, normális méretű épületek voltak. A sötét falakon néha-néha felfénylett a vörös szín is,mintha az épületek lélegeznének. A padló hasonló fehér márványból volt,mint a kölső fal,csak ez az évek során megkopott a sok látogató lába alatt. A háztetők kivétel nélkül laposak,és fehérek voltak. Az épületek magassága a város középpontja felé,lépcsőzetesen emelkedett,melynek csúcsa a templom volt. A tornya oylan meredeken,magasan nyúlt az ég felé,hogy azt az érzést keltette,csak a napban ér a véget. Körülötte hatalmas tér nyílt padokkal,piros virágokkal,és bíbor színű fákkal. Minden épület falán a kötelező fáklyák lógtak sorban,egymás után. A kikötő a városon kívül helyezkedett el,magas fallal övezett út kötötte a városhoz az északnyugati kapun keresztül.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:47 pm

A napünnep tehát ebben a városban volt,méghozzá főleg a téren.A standok körkörösen voltak kialakítva,centruma mindennek a templom volt.Az állványok fekete fából készültek,és piros ponyvával voltak lefedve.Rengeteg volt az ember.A fele tűz népéből való volt,ez látszott a ruházatukon,sőt,valakinek még a haja is vörös volt(a többinek általában fekete,vagy mélybarna).Persze külön meg lehetett ismerni a helyi őrséget is.Hosszú,fekete talárt viseltek,vörös csíkokkal,amitől úgy tűnt,mintha az egész testük lángolna.A kapuőrség fegyverzete nyilakból,íjvesszőből,egy rövid kardból,és az elengedhetetlen lándzsából állt,míg a városi őrségé a rövid kardból,és egy buzogányból.Minden őrhelyen tűz égett,és ha valaki elment járőrözni,fáklyátkellett magával vinnie.Minden házban fehér falak voltak,fekete,vagy sötét bútorzattal,no meg egy hatalmas kandallóval,melyben (ha otthon voltak) mindig tűz égett.Az istállók a kapuknál,a falakon kívül helyezkedtek el.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:47 pm

Beérkezett 6.városba a hajó.Riolla,Gregor,és Tendas kicsit bozonytalanul szálltak ki belőle,nem voltak a hajózáshoz szokva.
-Ki hogy tervezte,mit csináltok ez után?
-Mi egy ismerősünknél fogunk lakni,először oda megyünk.Aztán megnézzük a városban,milyen programok vannak.-Tendas a testvéreire nézett,látszott,ezeket a programokat inkább ők fogják meghatározni.
-Nekünk nincs még szállásunk,mi is szétnézünk először.Nem jártunk még itt.
-Mi sem,nincs ötletünk,hogy hol szálljunk meg.Mehetnénk együtt!-örült meg Riolla,hogy más is hasonló helyzetben van,mint ő.
-Ez jó ötlet!-Gregor titokban megörült,hogy nem csak a testvéreivel kell majd társalognia.-Van már valami terved?
-Gondoltam kereshetnénk egy nagyobb teret,a főteret,ha van itt ilyen.Ott talán többet megtudunk.
-Igen,van,én már jártam erre.A mi utunk is arra visz,addig elkísérünk titeket.-Ajánlotta Tendas. “ez jó,így könnyebb lesz,Tendas elvezet minket oda,utána már biztos boldogulunk.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:48 pm

Soha nem volt unalmas az életem,de ez az utazás…Hogy mennyi minden vicces és érdekes történik egy kereskedővel! És a város,arra nincsenek szavak!Mirijamnak is megbocsátottam,sőt,még fagyiztunk is együtt.Érkezésünk után,külömböző emberekkel tárgyalt,amiben az volt a legjobb,hogy én foghattam a csacsit.Végül megegyeztek valamiben,és mi kipakoltunk az áruinkat egy mellékutcában,ami a főtérre vezetett.Csak néhány lépéssel odébb már hivatalos rendezvények kezdődtek.Mindenütt rengeteg ember,mondhatom….csudajó ez az ünnep! Szépkupacokban kipakoltuk az árut az asztalra,és vártuk a vevőket.Nekem kellett figyelnem,hogy ne lopjon senki.Ebben profi voltam:minden módszert ismerek.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:49 pm

Megérkeztem a városba.Az út kényelmes volt,az új lovam is nagyon jól viselkedett.Eléggé elfáradtam,de nem baj.—A piacon áthaladva,a tömegből egy táska beleakadt a poggyászomba.A kötél el is szakadt,és néhány dolgom ki is esett…Hogy lehet ennyire rossz köteleket készíteni? Ezek az új fajták már semmire se jók!-Bosszankodott,Barangoló,de meglátott egy kötelet áruló árust,így odament hozzá.
-Mit kíván uram?Segíthetek valamiben?
-Igen,köszönöm,ebből a kötélből szeretnék egy hosszabb darabot.
-Jó választás,bár nem a legolcsóbb.Ez egy míd kötél,a sivatagiak speciális csomózásával készült,igen tartós darab.Milyen hosszú legyen?
-Remélem valóban tartós.6 méter legyen.
-Parancsoljon,4 aranytallér lesz.
-Hűh,tényleg nem olcsó…tessék.
-Én mondom,jó vásárt csinált! Köszönöm,minden jót!
-Köszönöm szépen,viszontlátásra!


A hozzászólást Byris összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 01, 2014 8:54 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:50 pm

-Jöjjenek csak jöjjenek!Tessék és lássék!Jöjjön ide mindenki!-kiabálta egy színpadon álló ember.-Mindenki erre! A főtérre!-Az emberáradat megindut a megadott pont felé.Rengetegen voltak.
-Így! remek!Most álljunk szét származás szerint! Lombosok!Fenyősök!Sivatagiak!Tüzesek!Hegyiek,és végül Barlangosok!-mutogatott a kezével sorban.-Nagyszerű!Ezennel megnyitom az idei ünnepet!A játékok megkezdése előtt megkérek minden kedves vendégünket,és az itt élőket is,hogy írják le a nevüket,és születési városukat egy papírra,és dobják bele ezekbe a nagy dobozokba itt előttem.A fővárosok száma rá van írva a dobozokra,kérjük,mindenki a megfelelőbe dobja a nevét!Köszönöm a figyelmet,kezdődjék hát az ünnepség!-itt tapsolt egyet,mire a téren az összes fáklya elkezdett lobogni,mintha szél fújná őket,és a város szinte izzva táncolt a naplementében.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:50 pm

Mire az ünnepség elkezdődött,szinte minden árum elkelt..De inkább nem hagytam ott a standot,mert nem volt időm összepakolni,így csak Ragirt küldtem el,hogy jegyezzen meg mindent.Persze azért hallottam én is.Ragir mindkettőnk nevét beledobta a dobozba.Izgatottan,és jókedvűen vártam az ünnep folytatását.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:51 pm

Sajnáltam,hogy ott kellett hagnom új barátaimat,de azért engedelmeskedtem,és átmentem a tér másik felébe.Miután véget ért a beszéd,és bedobtam a cetlit,elindultam a hegyiek felé,hogy újra megkeressem Riollát,ő legalább közel volt,Tendas a lobmosokkal a tér másik felén volt.Zeráékat nem láttam már egy ideje,lehet,hogy nem jöttek ki a főtérre? Remélem nem esett bajuk.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:52 pm

A beszéd után bedobtuk a cetlit,ha már itt vagyunk,részt veszünk a játékban.Észrevettem a felénk közeledő Gregort.
-Szia! Bedobtátok a cetlit?
-Én bedobtam,Harerék pedig eltűntek.Nem láttad őket?
-Sajnos nem.
-Na hogy tetszik az ünnep?
-Elég jó.Tudod,milyen ez a játék,ahova jeéentkeztünk?
-Fogalmm sincs…Remélem nem valami elevenen megégetés,a tüzesekből kinézem.Tényleg,találtál szállást?
-Még nem,de most vége a megnyitónak,kereshetnénk.Segítesz?
-Persze,azért kérdeztem.Mögöttem két ember mondta,hogy a templom mögött az egyik épület ideiglenes szállássá alakították.Nem egy hotel,de azért megnézhetnénk.
-Rendben,nézzük meg.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:54 pm

Bedobtam a nevem,ahogy már korábban is tettem.Még sosem húztak ki,de nem is baj-szerintem most se fognak.Megyek,felverem a barlangomat,a szálláshelyek multkor is elfogytak már ekkorra.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:55 pm

És az ember igazat mondott.A templom mögött egészen hosszan kígyózó sor állt,egyetlen bódé előtt.A jelek szerint szálláshelyeket kínált az ideiglenesen itt tartózkodó embereknek.Mikor épp sorra kerültek volna:
-Sajnálom hölgyem,de elfogyott az összes hely..nincs több szállás a városban.A város csak 1,5 millió emberre van tervezve,ezt a számot már így is túlléptük.Idén rengetegen jöttek el,sajnáloma dolgot..-mondta a hölgy,és elment.
-A naplemente már a vége fele jár,amelyet mindannyian vártunk!-kiabálta az ünnepséget is megnyitó ember.-Most kihúzom a neveket! A Lombosok nyertese kereskedő Tendas,és Baelor Sorra!Kérlek,lépjetek elő,és gyertek fel mellém az emelvényre.A Fenyősök közül gyógyító Hama,és Bok Ero.Gyertek fel!Sivatagiaktól Ragir Marath,és Mirijam Khatar.Tüzesek népéből Bora Nor,és mágus Alajos!Hozzám emberek,gyerünk,gyerünk!Hegyiek népéből a bölcs öreg Barangoló,és Riolla Brear,fáradjatok fel!És végül a Barlangosok! Zoë és Gregor,a híres vezető! Hölgyeim és uraim,kérem tapsolják meg a kiválasztottakat!
A 12 “kihúzott nyertest” hátravezették a robosztus templomba.A néma csendben ,még beszűrődött a kinti zaj,de ahogy elment a kihúzó-manusmés becsukta az ajtót,ez is megszűnt.
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Byris
Admin



Hozzászólások száma : 189
Join date : 2014. Jun. 10.

2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitimeHétf. Dec. 01, 2014 8:57 pm

Nagyon meglepődtem,hogy kihúzták a nevemet.Régen minden évben úgy vágytam erre,hogy én is a játékosok között legyek,de mostmár…De mi lesz a feladatunk?Ngyon kíváncsi vagyok rá…

"Az én gondolataimat egy dolog töltötte ki: TUTI HOGY ÍRTÓ JÓL VISSZHANGZIK EZ A TEMPLOM!!"

"Örültem,hogy kihúzták a nevemet,bár ha Huttót nem hozhatom magammal,akkor nem tudom mi lesz.És a legújabb ismerőseim,Tendas,és Gregor is a 12 választott közé került.Ez azért kcisit furcsa."

"Még jó,hogy a cuccokjavától megszabadultam,de a standomat még össze kell pakolni.Mi lesz a feladat?Soha nem voltam még itt,remélem jó lesz! Jó hogy Ragirt is kihúzták.Kíváncsi vagyok,vajon…de mindegy,majd meglátjuk!"

"Fogalmam sincs,mit jelent hogy kihúzták a nevemet,de a testvéreimre vigyáznom kell.Majd ha pontosítják a feladatot,meglátom,mit teszek."

"Nincs szállásom,és eltűntek az útitársaim.A szállás még hagyján…De hol a jó édes…na mindegy.Hagyjuk.A fenébe!Itt vagyok a nyár legjobb fesztiválján,bekerültem az irigyelt 12 közé…Nem érdekel,csak azért is jól fogom magam érezni!"
Vissza az elejére Go down
https://daigremontiana.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





2. fejezet Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2. fejezet   2. fejezet Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
2. fejezet
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
A 6 város szövetsége :: A történet-
Ugrás: